Föreställningar 2016

Januari

16/1 Barkarby bibliotek Petter och hans fyra getter 13:00

21/1 Lasse-Maja förskola Sagan om vanten 9:00 10:00

23/1 Sala stadsbibliotek Petter och hans fyra getter 11:30

27/1 Stocksunds bibliotek Tre små grisar 10:00

29/1 Djursholms bibliotek Den fula ankungen 9:15 10:30

31/1 Fagersta bibliotek Tre små grisar 15:00

Februari

2/2 Kjula Eskilstuna Den fula ankungen 10:00

3/2 Förskolan Skeppet Den fula ankungen 9:30

6/2 Tullinge bibliotek Den fula ankungen 13:00

9/2 Lagersbergs bibliotek Den fula ankungen 9:00

10/2 Dagbarnvårdare i Botkyrka Sagan om vanten 9:30

11/2 Fröslunda Eskilstuna Den fula ankungen 10:00

12/2 Förskolan Styrmansgatan 14 b Den fula ankungen 10:00

13/2 Älvsjö bibliotek Den fula ankungen 13:00

15/2 Hedvig Eleonora förskolor Storgatan 23 Pomperipossa 10:00

16/2 Nyfors Eskilstuna Den fula ankungen 10:00

17/2 Årby bibliotek Den fula ankungen 10:00

18/2 Nyängsvägen 21 Törnrosa 9:30 10:30

20/2 Surahammars bibliotek Petter och hans fyra getter 11:00

22/2 Förskolan Blomsterängen Bockarna Bruse 9:30

23/2 Trappan i Vällingby Sagan om vanten 9:30 10:30

24/2 Danderyds bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30

25/2 Orminge bibliotek Den fula ankungen 9:30 10:30

26/2 Fältöverstens förskola Bockarna Bruse 9:30

27/2 Hallunda Folkets hus Den fula ankungen 15:00

29/2 Sköndals bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30 10:30

Mars

1/3 Ingarö bibliotek Den fula ankungen 10:00

5/3 Rådsparken i Huddinge Bockarna Bruse 11:30 13:00

7/3 Reftele bibliotek Törnrosa 10:00

8/3 Burseryds bibliotek Törnrosa 10:00

9/3 Smålandsstenars bibliotek Törnrosa 9:00 10:30

10/3 Botkyrka förskolor Den fula ankungen 9:30 10:30

11/3 Botkyrka förskolor Den fula ankungen 9:30

12/3 Rosersbergs bibliotek Pomperipossa 11:00

14/3 Botkyrka förskolor Den fula ankungen 9:30 10:45

15/3 Trappan i Vällingby Tre små grisar 9:30 10:30

16/3 Hemmesta bibliotek Den fula ankungen 9:30 10:30

17/3 Förskolan Fyren Den fula ankungen 10:00

18/3 Motala bibliotek Den fula ankungen 9:30 10:45

19/3 Jakobsbergs bibliotek Tre små grisar 14:00

21/3 Botkyrka förskolor Den fula ankungen 9:30

22/3 Botkyrka förskolor Den fula ankungen 9:30 10:30

23/3 Botkyrka förskolor Den fula ankungen 9:30 10:30

April

4/4 Gribbylunds bibliotek Den fula ankungen 9:30 10:45

5/4 Täby kyrkby bibliotek Den fula ankungen 9:30 10:45

6/4 Flemingsbergs Ungzon Bockarna Bruse 9:30 10:45

7/4 Starbo lekpark Den fula ankungen 10:00

8/4 Öppna förskolan Täby kyrkby Den fula ankungen 9:30 10:45

9/4 Tullinge bibliotek Guldlock och de tre björnarna 13:00

10/4 Orkesta Bygdegård Guldlock och de tre björnarna 14:00

11/4 Näsbygårds förskola Den fula ankungen 9:30 10:45

12/4 Gustavsbergs bibliotek Den fula ankungen 9:30 10:30

13/4 Djurö bibliotek Den fula ankungen 10:00

14/4 Enebybergs bibliotek Sagan om vanten 10:00

15/4 Förskolan Skeppet Petter och hans fyra getter 9:30

16/4 Söderköpings bibliotek Bockarna Bruse 11:00

18/4 Finnboda förskola Sagan om vanten 9:30

19/4 Trappan i Vällingby Den fula ankungen 9:30 10:30

20/4 Danderyds bibliotek Tre små grisar 9:30

21/4 Skarpängs bibliotek Den fula ankungen 9:30 10:45

22/4 Enskede bibliotek Den fula ankungen 9:30 10:45

23/4 Viksjö bibliotek Sagan om vanten 13:00

25/4 Montessoriförskolan Fröhuset Petter och hans fyra getter 9:30

26/4 Föräldrakooperativet Rönnbäret Bockarna Bruse 9:30

27/4 Fyrhuset i Stavsnäs Den fula ankungen 9:45

28/4 Crysolitens förskola Den fula ankungen 9:30

28/4 Källans förskola Den fula ankungen 13:30

29/4 Äppelvikstorgets förskola Den fula ankungen 9:30

Maj

3/4 Hedvig Eleonora förskolor Petter och hans fyra getter 10:00

4/5 Dagbarnvårdare i Botkyrka Bockarna Bruse 9:30

11/5 Förskolan Åkermyntan Den fula ankungen 9:30

20/5 Västerhaninges församlingshem Den fula ankungen 9:30 10:45

21/5 Brantingsbiblioteket Den fula ankungen 12:00

26/5 Starbo lekpark Prinsessan på ärten 10:00

27/5 Förskolan Solstrålen Petter och hans fyra getter 10:00

Juni

8/6 Förskolan Raketen Petter och hans fyra getter 9:30

9/6 Rademachersmedjorna Petter och hans fyra getter 10:00

Juli

5/7 Folkets Park Nykvarn Petter och hans fyra getter 9:00 10:30

Augusti

27/8 Tullinge bibliotek Törnrosa 10:00 11:45

September

3/9 Tumba bibliotek Bockarna Bruse 13:00

10/9 Barkarby bibliotek Bockarna Bruse 13:00

11/9 Farsta bibliotek Den fula ankungen 13:00

14/9 Förskolan Mässen Den fula ankungen 9:30

15/9 Starbo lekpark Bockarna Bruse 10:00

20/9 Djursholms bibliotek Tre små grisar 9:15 10:30

21/9 Danderyds bibliotek Den fula ankungen 9:30

23/9 Årsta bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30 10:30

24/9 Österbybruks bibliotek Törnrosa 14:00

25/9 Orkesta Bygdegård Sagan om vanten 14:00

27/9 Botkyrka förskolor Sagan om vanten 9:30 10:30

28/9 Botkyrka förskolor Sagan om vanten 9:30 10:30

29/9 Botkyrka förskolor Sagan om vanten 9:30

30/9 Botkyrka förskolor Sagan om vanten 9:30 10:30

Oktober

1/10 Salems bibliotek Petter och hans fyra getter 13:00

3/10 Botkyrka förskolor Sagan om vanten 9:30 10:30

4/10 Gribbylunds bibliotek Petter och hans fyra getter 9:15 10:30

5/10 Dagbarnvårdare i Botkyrka Sagan om pannkakan 9:30

6/10 Hägernäs bibliotek Petter och hans fyra getter 10:00

7/10 Täby kyrkby Öppna förskola Petter och hans fyra getter 9:00 10:15

8/10 Rosersbergs bibliotek Tre små grisar 15:00

10/10 Montessoriförskolan Timotej Petter och hans fyra getter 9:30

11/10 Förskolan Storgatan 23 Sagan om pannkakan 10:00

12/10 Skarpängs bibliotek Petter och hans fyra getter 9:15 10:30

13/10 Näsby gårds förskola Petter och hans fyra getter 9:15 10:30

14/10 Förskolan Svalan Petter och hans fyra getter 9:15 10:15

15/10 Ekerö Centrum bibliotek Guldlock och de tre björnarna 13.00

18/10 Täby kyrkby bibliotek Petter och hans fyra getter 9:15 10:30

19/10 Danderyds bibliotek Guldlock och de tre björnarna 9:30

20/10 Gribbylunds bibliotek Petter och hans fyra getter 9:15 10:30

21/10 Förskolan Svalan Bockarna Bruse 9:15 10:15

22/10 Åkers bibliotek Den fula ankungen 13:00

25/10 Täby centrum bibliotek Hörsalen Petter och hans fyra getter 9:15 10:30

26/10 Hagsätra bibliotek Petter och hans fyra getter 10:00

27/10 Fältöverstens förskola Törnrosa 9:30

29/10 Köpings teaterförening Bockarna Bruse 11:00

30/10 Rådsparken i Huddinge Den fula ankungen 13:00 14:00

November

8/11 Orminge bibliotek Törnrosa 9:30 10:30

9/11 Farsta bibliotek Den fula ankungen 9:30 10:30

10/11 Enebybergs bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30

12/11 Torshälla bibliotek Den fula ankungen 11.00

14/11 Dagbarnvårdare i Tyresö Pomperipossa 10:00

15/11 Lärkstadens förskola Bockarna Bruse 10:00

16/11 Danderyds bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30

17/11 Östermalms bibliotek Den fula ankungen 9:30

18/11 Bagarmossens skola Den fula ankungen 9:00 10:00

19/11 Tumbascenen Törnrosa 15:00

22/11 Förskolan Forskaren Tre små grisar 9:30

23/11 Förskolan Skeppet Tre små grisar 9:30

24/11 Finnboda förskola Sagan om pannkakan 9:30

25/11 Enskede bibliotek Guldlock och de tre björnarna 9:30 10:45

26/11 Viksjö bibliotek Tre små grisar 13:00

29/11 Förskolan Mirabell Bockarna Bruse 9:30

30/11 Stocksunds bibliotek Prinsessan på ärten 10:00

December

1/12 Starbo lekpark Tre små grisar 10:00

2/12 Förskolan Äppelgården Bockarna Bruse 9:30

3/12 Kallhälls bibliotek Den fula ankungen 14:00

6/12 Förskolan Skogsstjärnan Sagan om vanten 9:30

7/12 Dagbarnvårdare i Botkyrka Hunden Herman 9:30

9/12 Förskolan Styrmansgatan 14B Bockarna Bruse 9:30

10/12 Herresta bibliotek Sagan om pannkakan 13:00