Föreställningar 2019


Januari

19/1 Salems bibliotek Den fula ankungen 11:00

26/1 Herresta bibliotek Törnrosa 13:00

27/1 Lunda bokstation Tre små grisar 13:00

Februari

2/2 Hallunda Folkets hus Bockarna Bruse 15:00

7/2 Farsta bibliotek Sagan om vanten 9:30 10:30

9/2 Sankta Maria kyrka Törnrosa 10:00

14/2 Förskolan Lilla Björnen Bockarna Bruse 9:30

16/2 Flemingsbergs bibliotek Sagan om pannkakan 13:00

21/2 Förskolan Rönnbäret Prinsessan på ärten 9:30

Mars

5/3 Källans förskola Petter och hans fyra getter 9:30

6/3 Förskolan Lilla Nacka Bockarna Bruse 9:30

7/3 Gribbylunds bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30 10:30

8/3 Äppelvikstorgets förskola Bockarna Bruse 9:30

9/3 Ekerö centrum bibliotek Sagan om vanten 13:00

11/3 Sköndals bibliotek Den fula ankungen 9:30 10:30

12/3 Vittra Vallentuna förskola Bockarna Bruse 9:30

13/3 Djursholms bibliotek Törnrosa 10:00

14/3 Förskolan Bullerbyn Guldlock och de tre björnarna 9:30

16/3 Kallhälls bibliotek Bockarna Bruse 13:00

17/3 Orkesta Bygdegård Petter och hans fyra getter 14:00

18/3 Spånga Folkan Bockarna Bruse 10:00

19/3 Enköping förskolor Den fula ankungen 9:30 13:00

20/3 Enköping förskolor Den fula ankungen 9:30

21/3 Förskolan Aprikosen Sagan om pannkakan 9:30 10:30

22/3 Lugnets skola Petter och hans fyra getter 9:40 10:40

25/3 Olofström Petter och hans fyra getter 9:00 10:15 13:00

26/3 Sölvesborg Petter och hans fyra getter 9:00 10:15

27/3 Sölvesborg Petter och hans fyra getter 9:00 13:00

28/3 Sölvesborg Petter och hans fyra getter 9:00 10:15

April

1/4 Karlshamn Petter och hans fyra getter 9:15 10:30

2/4 Karlshamn Petter och hans fyra getter 9:15 13:30

3/4 Karlshamn Petter och hans fyra getter 9:15 13:30

4/4 Karlshamn Petter och hans fyra getter 9:15 10:30

8/4 Karlskrona Petter och hans fyra getter 9:00 10:15

9/4 Karlskrona Petter och hans fyra getter 9:00 10:15

10/4 Karlskrona Petter och hans fyra getter 9:00 13:00

11/4 Karlskrona Petter och hans fyra getter 9:00 10:15

12/4 Karlskrona Petter och hans fyra getter 9:00 10:15

23/4 Björkbackens förskola Sagan om vanten 10:00

24/4 Dagbarnvårdare i Botkyrka Hunden Herman 9:30

25/4 Förskolan Gläntan Bockarna Bruse 9:30

27/4 Hallstahammar Kulturhus Bockarna Bruse 11:30

28/4 Stenhamra bibliotek Törnrosa 14:00

Maj

8/5 Förskolan Villa Ekbacken Törnrosa 10:30

12/5 Rosersbergs bibliotek Prinsessan på ärten 13:00

16/5 Spånga Folkan Petter och hans fyra getter 10:00

19/5 Tullinge gård Bockarna Bruse 13:00

22/5 Dagbarnvårdare i Botkyrka Guldlock och de tre björnarna 9:30

Juni

Juli

Augusti

14/8 Torshälla utomhus Guldlock och de tre björnarna 10:00

16/8 Torshälla utomhus Törnrosa 10:00

September

6/9 Lilla Nacka förskola Petter och hans fyra getter 10:00

17/9 Orminge bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30 10:30

18/9 Dagbarnvårdare i Botkyrka Törnrosa 9:30

23/9 Spånga Folkan Bockarna Bruse 10:00

25/9 Djursholms bibliotek Bockarna Bruse 10:00

26/9 Djursholms bibliotek Bockarna Bruse 10:00

27/9 Förskolan Hattstugan Sagan om vanten 9:30

Oktober

2/10 Stocksunds bibliotek Guldlock och de tre björnarna 10:00

3/10 Skogsbäckens förskola Bockarna Bruse 9:30

5/10 Tumbascenen Tre små grisar 15:00

6/10 Rosersbergs bibliotek Guldlock och de tre björnarna 13:00

8/10 Östermalms bibliotek Bockarna Bruse 9:30 10:30

9/10 Bäckalidens förskola Sagan om pannkakan 9:30

10/10 Enebybergs bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30

11/10 Montessoriförskolan Timotej Guldlock och de tre björnarna 9:30

12/10 Näsby Parks bibliotek Sagan om vanten 13:00

15/10 Spånga Folkan Sagan om pannkakan 10:00

16/10 Tingshuset i Enköping Petter och hans fyra getter 9:15 10:30

17/10 Äppelvikstorgets förskola Sagan om pannkakan 9:30

18/10 Spånga Folkan Sagan om pannkakan 10:00

19/10 Hallunda Folkets hus Törnrosa 15:00

20/10 Orkesta Bygdegård Prinsessan på ärten 14:00

23/10 Dagbarnvårdare i Botkyrka Bockarna Bruse 9:30

24/10 Spånga Folkan Sagan om vanten 10:00

26/10 Hagsätra bibliotek Tre små grisar 13:00

30/10 Lida kyrka Törnrosa 11:00

November

4/11 Bergagårdens teaterlokal Bockarna Bruse 9:30 10:30

5/11 Bergagårdens teaterlokal Bockarna Bruse 9:30 10:30

6/11 Bergagårdens teaterlokal Bockarna Bruse 9:30 10:30

7/11 Bergagårdens teaterlokal Bockarna Bruse 9:30 10:30

8/11 Bergagårdens teaterlokal Bockarna Bruse 9:30 10:30

9/11 Tullinge bibliotek Den fula ankungen 13:00

10/11 Lunda bokstation Bockarna Bruse 13:00

11/11 Förskolan Bullerbyn Bockarna Bruse 9:30

12/11 Boo Gårds förskola Sagan om vanten 9:15 10:15

13/11 Boo Gårds förskola Petter och hans fyra getter 9:30

14/11 Föräldrakooperativet Rönnbäret Sagan om vanten 9:30

15/11 Förskolan Björkbacken Petter och hans fyra getter 9:30

16/11 Salems bibliotek Bockarna Bruse 11:00

18/11 Lännersta skola Tre små grisar 9:30

19/11 Bromma Krokodilen och Tolvans förskola Törnrosa 10:00

20/11 Dagbarnvårdare i Botkyrka Hunden Herman 9:30

21/11 Förskolan Lär Petter och hans fyra getter 9:30

23/11 Ekerö centrum bibliotek Bockarna Bruse 13:00

25/11 Ellaparks förskola Petter och hans fyra getter 9:30

26/11 Spånga Folkan Prinsessan på ärten 10:00

27/11 Förskolan Skeppet Guldlock och de tre björnarna 9:30

28/11 Förskolan Strandrågen Sagan om vanten 9:45

29/11 Spånga Folkan Prinsessan på ärten 10:00

December

4/12 Spira Gula villan Bockarna Bruse 9:30

5/12 Hässelby gårds bibliotek Sagan om pannkakan 9:30

7/12 Sankta Maria kyrka Guldlock och de tre björnarna 11:00

11/12 Hässelby villastads bibliotek Tre små grisar 16:00

18/12 Förskolan Sagolandet Bockarna Bruse 10:00

Copyright © Teater Tummeliten