Föreställningar Höst 2018

Augusti

September

1/9 Herresta bibliotek Sagan om pannkakan 13:00

7/9 Ljusterö skola Törnrosa 9:30 10:30

9/9 Rosersbergs bibliotek Törnrosa 13:00

10/9 Runmarö förskola/skola Sagan om vanten 9:00

11/9 Fågelviks förskola Bockarna Bruse 9:30 10:30

12/9 Dagbarnvårdare i Botkyrka Tre små grisar 9:30

13/9 Svartsö förskola/skola Sagan om vanten 9:00

14/9 Möja förskola/skola Sagan om vanten 10:00

15/9 Tumbascenen Den fula ankungen 15:00

18/9 Förskolor i Norrtälje Sagan om pannkakan 9:30 12:30

19/9 Förskolor i Norrtälje Sagan om pannkakan 9:30 12:30

20/9 Förskolan Liten blir stor Sagan om pannkakan 10:00

22/9 Hallunda Folkets Hus Sagan om vanten 15:00

25/9 Bokbussen Norrtälje Sagan om pannkakan 9:00 11:00

26/9 Bokbussen Norrtälje Sagan om pannkakan 9:00 10:00

27/9 Bokbussen Norrtälje Sagan om pannkakan 9:00 10:30 13:00

28/9 Spånga Folkan Bockarna Bruse 10:00

Oktober

1/10 Haninge skärgård Sagan om pannkakan

2/10  Haninge skärgård Sagan om pannkakan

4/10  Haninge skärgård Sagan om pannkakan

5/10  Haninge skärgård Sagan om pannkakan

3/10 Spånga Folkan Törnrosa 10:00

6/10 Brantings bibliotek Sagan om pannkakan 12:30

7/10 Lunda bokstation Sagan om pannkakan 13:00

9/10 Trappan Vällingby Sagan om pannkakan 9:30 10:30

10/10 Dagbarnvårdare i Botkyrka Märta och Filuren 9:30

11/10 Enebybergs bibliotek Guldlock och de tre björnarna 9:30

13/10 Hagsätra bibliotek Sagan om pannkakan 13:00

15/10 Förskolor i Degerfors Bockarna Bruse 9:00 10:00

16/10 Förskolor i Degerfors Bockarna Bruse 9:00 10:00

17/10 Förskolor i Degerfors Bockarna Bruse 9:00 10:00

18/10 Förskolor i Degerfors Bockarna Bruse 8:30 10:00

19/10 Förskolor i Degerfors Bockarna Bruse 8:30 10:00

22/10 Marabouparken Konsthall Petter och hans fyra getter 10:00

23/10 Östermalms bibliotek Sagan om pannkakan 9:30 10:30

24/10 Montessoriförskolan Timotej Törnrosa 9:30

25/10 Förskolan Forskaren Sagan om vanten 9:30

26/10 Berga teater Sagan om vanten 9:30 10:30

27/10 Ekerö centrum bibliotek Sagan om pannkakan 13:00

28/10 Orkesta Bygdegård Tre små grisar 14:00

November

5/11 Sköndals bibliotek Tre små grisar 9:30 10:30

6/11 Lagersbergs bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30

7/11 Förskolan Västergök Guldlock och de tre björnarna 9:30

9/11 Spånga Folkan Tre små grisar 10:00

11/11 Stenhamra bibliotek Guldlock och de tre björnarna 14:00

13/11 Trappan Vällingby Bockarna Bruse 9:30 10:30

14/11 Spånga Folkan Den fula ankungen 10:00

15/11 Föräldrakooperativet Rönnbäret Den fula ankungen 9:30

16/11 Förskolan Skeppet 9:30

19/11 Förskolor i Botkyrka Bockarna Bruse 2 st

20/11 Förskolor i Botkyrka Bockarna Bruse 2 st

21/11 Förskolor i Botkyrka Bockarna Bruse 2 st

22/11 Förskolor i Botkyrka Bockarna Bruse 2 st

23/11 Förskolor i Botkyrka Bockarna Bruse 2 st

24/11 Jakobsbergs bibliotek Bockarna Bruse 14:00

26/11 Marabouparken Konsthall Törnrosa 10:00

27/11 Djursholms bibliotek Den fula ankungen 10:00

29/11 Förskolan Bullerbyn Sagan om vanten 9:30

30/11 Spånga Folkan Den fula ankungen 10:00

December

5/12 Dagbarnvårdare i Botkyrka Sagan om pannkakan 9:30