Föreställningar Höst 2019

Augusti

14/8 Torshälla utomhus Guldlock och de tre björnarna 10:00

16/8 Torshälla utomhus Törnrosa 10:00

September

6/9 Lilla Nacka förskola Petter och hans fyra getter 10:00

17/9 Orminge bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30 10:30

18/9 Dagbarnvårdare i Botkyrka Törnrosa 9:30

23/9 Spånga Folkan Bockarna Bruse 10:00

25/9 Djursholms bibliotek Bockarna Bruse 10:00

26/9 Djursholms bibliotek Bockarna Bruse 10:00

27/9 Förskolan Hattstugan Sagan om vanten 9:30

Oktober

2/10 Stocksunds bibliotek Guldlock och de tre björnarna 10:00

3/10 Skogsbäckens förskola Bockarna Bruse 9:30

5/10 Tumbascenen Tre små grisar 15:00

6/10 Rosersbergs bibliotek Guldlock och de tre björnarna 13:00

8/10 Östermalms bibliotek Bockarna Bruse 9:30 10:30

9/10 Bäckalidens förskola Sagan om pannkakan 9:30

10/10 Enebybergs bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30

11/10 Montessoriförskolan Timotej Guldlock och de tre björnarna 9:30

12/10 Näsby Parks bibliotek Sagan om vanten 13:00

15/10 Spånga Folkan Sagan om pannkakan 10:00

17/10 Äppelvikstorgets förskola Sagan om pannkakan 9:30

18/10 Spånga Folkan Sagan om pannkakan 10:00

19/10 Hallunda Folkets hus Törnrosa 15:00

20/10 Orkesta Bygdegård Prinsessan på ärten 14:00

23/10 Dagbarnvårdare i Botkyrka Bockarna Bruse 9:30

24/10 Spånga Folkan Sagan om vanten 10:00

26/10 Hagsätra bibliotek Tre små grisar 13:00

30/10 Lida kyrka Törnrosa 11:00

November

4/11 Bergagårdens teaterlokal Bockarna Bruse 9:30 10:30

5/11 Bergagårdens teaterlokal Bockarna Bruse 9:30 10:30

6/11 Bergagårdens teaterlokal Bockarna Bruse 9:30 10:30

7/11 Bergagårdens teaterlokal Bockarna Bruse 9:30 10:30

8/11 Bergagårdens teaterlokal Bockarna Bruse 9:30 10:30

9/11 Tullinge bibliotek Den fula ankungen 13:00

10/11 Lunda bokstation Bockarna Bruse 13:00

11/11 Förskolan Bullerbyn Bockarna Bruse 9:30

12/11 Boo Gårds förskola Sagan om vanten 9:15 10:15

13/11 Boo Gårds förskola Petter och hans fyra getter 9:30

14/11 Föräldrakooperativet Rönnbäret Sagan om vanten 9:30

15/11 Förskolan Björkbacken Petter och hans fyra getter 9:30

16/11 Salems bibliotek Bockarna Bruse 11:00

19/11 Bromma Krokodilen och Tolvans förskola Törnrosa 10:00

20/11 Dagbarnvårdare i Botkyrka Hunden Herman 9:30

21/11 Förskolan Lär Petter och hans fyra getter 9:30

23/11 Ekerö centrum bibliotek Bockarna Bruse 13:00

25/11 Ellaparks förskola Petter och hans fyra getter 9:30

26/11 Spånga Folkan Prinsessan på ärten 10:00

27/11 Förskolan Skeppet Guldlock och de tre björnarna 9:30

28/11 Förskolan Strandrågen Sagan om vanten 9:45

29/11 Spånga Folkan Prinsessan på ärten 10:00

December

4/12 Spira Gula villan Bockarna Bruse 9:30

5/12 Hässelby gårds bibliotek Sagan om pannkakan 9:30

7/12 Sankta Maria kyrka Guldlock och de tre björnarna 11:00

11/12 Hässelby villastads bibliotek Tre små grisar 16:00