Föreställningar 2015

Januari

17/1 Ekerö centrum bibliotek Törnrosa 13:00

21/1 Danderyds bibliotek Sagan om vanten 9:30

22/1 Föräldrakooperativet Rönnbäret Sagan om vanten 9:30

24/1 Tumba bibliotek Petter och hans fyra getter 13:00 14:00

25/1 Upplands Väsby bibliotek Bockarna Bruse 12:00 14:00

Februari

7/2 Näsby Parks bibliotek Törnrosa 11:00 13:00

10/2 Djursholms bibliotek Sagan om vanten 10:00

11/2 Stocksunds bibliotek Sagan om vanten 10:00

12/2 Tappvägens förskola Bockarna Bruse 9:45 10:45

14/2 Farsta bibliotek Tre små grisar 11:30 13:30

17/2 Orminge bibliotek Sagan om pannkakan 9:30 10:30

18/2 Dagbarnvårdare i Botkyrka Bockarna Bruse 9:30

19/2 Enebybergs bibliotek Bockarna Bruse 10:00

20/2 Gränby bibliotek Törnrosa 10:00

22/2 Vällingby bibliotek Bockarna Bruse 14:00

26/2 Stockholms Stadsmuseum Törnrosa 9:30 11:00 13:00

Mars

2/3 Förskolor i Södertälje Sagan om pannkakan 9:00 10:15

3/3 Qulturum i Nykvarn Sagan om pannkakan 9:00 10:15

4/3 Förskolor i Södertälje Sagan om pannkakan 9:00 10:15

5/3 Förskolor i Södertälje Sagan om pannkakan 9:00 10:15

6/3 Förskolor i Södertälje Sagan om pannkakan 9:00 10:15

7/3 Håby bibliotek Törnrosa 11:00 13:00

10/3 Fältöverstens förskola Petter och hans fyra getter 9:30

11/3 Näsby Gårds förskola Prinsessan på ärten 9:30 10:45

12/3 Solna Centrum bibliotek Bockarna Bruse 9:30 10:30

13/3 Solna Centrum bibliotek Bockarna Bruse 9:30 10:30

14/3 Solna Centrum bibliotek Bockarna Bruse 13:00

16/3 Reftele bibliotek Petter och hans fyra getter 10:00

17/3 Hestra bibliotek Petter och hans fyra getter 10:00

18/3 Smålandsstenar bibliotek Petter och hans fyra getter 9:00 10:00

20/3 Täby kyrkby Öppna förskola Prinsessan på ärten 9:30 10:45

21/3 Rosersbergs bibliotek Guldlock och de tre björnarna 15:00

23/3 Förskolan Sandön Petter och hans fyra getter 9:30

24/3 Djursholms bibliotek Tre små grisar 10:00

25/3 Skarpängs bibliotek Prinsessan på ärten 9:30 10:45

April

8/4 Ingarö bibliotek Törnrosa 9:30

9/4 Nyängsvägen 21 Tre små grisar 9:30 10:30

10/4 Lärkstadens förskola Petter och hans fyra getter 10:00

11/4 Rimbo bibliotek Törnrosa 11:30

13/4 Ankarstockens förskola Petter och hans fyra getter 10:00

14/4 Gustavsbergs bibliotek Törnrosa 9:30 10:30

15/4 Hemmesta bibliotek Törnrosa 9:30 10:30

16/4 Bagarsjöns förskola Guldlock och de tre björnarna 9:30

16/4 Björkhagens skola Guldlock och de tre björnarna 13:00 14:00

17/4 Förskolan Ripsavägen 44 Törnrosa 9:30 10:30

18/4 Tullinge bibliotek Sagan om vanten 13:00

20/4 Djursholms bibliotek Tre små grisar 10:00

21/4 Förskolan Pippi Långstrumpsgata 12 Bockarna Bruse 10:00

22/4 Djurö bibliotek Törnrosa 9:30

23/4 Gribbylunds bibliotek Prinsessan på ärten 9:30 10:45

24/4 Täby kyrkby bibliotek Prinsessan på ärten 9:30 10:45

25/4 Hallstaviks bibliotek Törnrosa 10:30

27/4 Hedvig Eleonora förskolor Sagan om vanten 9:30 10:30

28/4 Finnboda förskola Guldlock och de tre björnarna 9:30

29/4 Stocksunds bibliotek Prinsessan på ärten 10:00

Maj

4/5 Birkagården Bockarna Bruse 10:00

5/5 Förskolan Skeppet Petter och hans fyra getter 10:00

6/5 Dagbarnvårdare i Botkyrka Guldlock och de tre björnarna 9:30

7/5 Förskolan Skeppargatan 34 Tre små grisar 9:30

8/5 Vällingby bibliotek Bockarna Bruse 9:15 10:15

10/5 Nykvarns kyrkan Bockarna Bruse 12:00

11/5 Crysolitens förskola Guldlock och de tre björnarna 9:30

11/5 Källans förskola Guldlock och de tre björnarna 13:30

12/5 Förskolan Aprikosen Törnrosa 9:30

13/5 Förskolan Aprikosen Bockarna Bruse 9:30

16/5 Brantingsbibliotek Pomperipossa 12:00

18/5 Hässelby villastads bibliotek Bockarna Bruse 9:15 10:15

19/5 Förskolan Mejeriet Petter och hans fyra getter 10:00

20/5 Starbo lekpark Guldlock och de tre björnarna 10:00

22/5 Äppelvikstorgets förskola Bockarna Bruse 9:30

24/5 Drottningholms slottsteater Prinsessan på ärten 11:00 13:00

26/5 Förskolan Tunnlandsvägen Bockarna Bruse 9:30

27/5 Förskolan Äppelgården Tre små grisar 9:15 10:15

28/5 Förskolan Mirabell Tre små grisar 9:15 10:15

31/5 Drottningholms slottsteater Prinsessan på ärten 11:00 13:00

Juni

2/6 Förskolan Storgatan 23 Bockarna Bruse 10:00

6/6 Drottningholms slottsteater Prinsessan på ärten 12:00

7/6 Drottningholms slottsteater Prinsessan på ärten 11:00 13:00

11/6 Rademachersmedjorna Törnrosa 10:00

Juli 

15/7 Folkets park i Nykvarn Törnrosa 9:00 10:30

Augusti

22/8 Tullinge bibliotek Prinsessan på ärten 10:00 11:30

September

5/9 Kallhälls bibliotek Guldlock och de tre björnarna 13:00

9/9 Dagbarnvårdare i Botkyrka Tre små grisar 9:30

10/9 Trappan i Vällingby Törnrosa 9:30 10:30

11/9 Starbo lekpark Petter och hans fyra getter 10:00

12/9 Upplands Väsby bibliotek Petter och hans fyra getter 12:00 14:00

13/9 Tumba bibliotek Guldlock och de tre björnarna 13:00

14/9 Djursholms bibliotek Guldlock och de tre björnarna 10:00

16/9 Danderyds bibliotek Bockarna Bruse 9:30

17/9 Hyttens förskola Sagan om vanten 9:30

19/9 Norrtälje bibliotek Törnrosa 11:30 13:00

20/9 Orkesta Bygdegård Prinsessan på ärten 14:00

22/9 Förskolor i Botkyrka Petter och hans fyra getter 9:30 12:15

23/9 Förskolor i Botkyrka Petter och hans fyra getter 9:30 10:30

24/9 Förskolor i Botkyrka Petter och hans fyra getter 9:30 10:30

25/9 Förskolor i Botkyrka Petter och hans fyra getter 9:30 12:30

26/9 Tumbascenen Den fula ankungen 15:00

28/9 Haninge kulturhus Petter och hans fyra getter 9:30 10:45

29/9 Förskolor i Botkyrka Petter och hans fyra getter 9:30 10:30

30/9 Stocksunds bibliotek Petter och hans fyra getter 10:00

Oktober

1/10 Förskolor i Botkyrka Petter och hans fyra getter 9:30 10:30

2/10 Förskolor i Botkyrka Petter och hans fyra getter 9:30

3/10 Barkarby bibliotek Sagan om vanten 13:00

4/10 Stenhamra bibliotek Tre små grisar 14:00

5/10 Djursholms bibliotek Sagan om pannkakan 10:00

6/10 Förskolan Mässen Törnrosa 9:30

7/10 Danderyds bibliotek Törnrosa 9:30

8/10 Näsbygårds förskola Sagan om vanten 9:30 10:45

9/10 Förskolan Timotej Den fula ankungen 9:30

10/10 Medborgarplatsens bibliotek Petter och hans fyra getter 13:00

12/10 Sköndals bibliotek Den fula ankungen 9:00 10:00

13/10 Täby kyrkby bibliotek Sagan om vanten 9:30 10:45

14/10 Gustavsbergs bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30 10:30

15/10 44:ans förskola Bockarna Bruse 9:30 10:30

16/10 Starbo lekpark Sagan om vanten 10:00

17/10 Torshälla bibliotek Törnrosa 11:00

19/10 Täby kyrkby Öppna förskola Sagan om vanten 9:30 10:45

20/10 Gribbylunds bibliotek Sagan om vanten 9:30 10:45

21/10 Hemmesta bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30 10:30

22/10 Hägernäs bibliotek Sagan om vanten 9:30

23/10 Vällingby bibliotek Bockarna Bruse 9:15 10:15

24/10 Jakobsbergs bibliotek Den fula ankungen 14:00

28/10 Gubbängens bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30

November

2/11 Stora Essingens bibliotek Den fula ankungen 10:00

3/11 S:ta Birgitta kyrka Den fula ankungen 9:30

4/11 Djurö bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30

5/11 Förskolan Fältöversten Sagan om vanten 9:30

6/11 Enskede bibliotek Bockarna Bruse 9:30 10:45

7/11 Viksjö bibliotek Den fula ankungen 13:00

9/11 Hedvig Eleonora förskolor Sagan om vanten 10:00

10/11 Talldungens förskola Petter och hans fyra getter 9:30 10:30

11/11 Stocksunds bibliotek Den fula ankungen 10:00

12/11 Trappan i Vällingby Guldlock och de tre björnarna 9:30 10:30

13/11 Ingarö bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30

14/11 Ekerö centrum bibliotek Petter och hans fyra getter 13:00

15/11 Hagateatern i Köping Petter och hans fyra getter 15:00

16/11 Djursholms bibliotek Prinsessan på ärten 10:00

17/11 Orminge bibliotek Sagan om vanten 9:30 10:30

18/11 Skarpängs bibliotek Sagan om vanten 9:30 10:45

19/11 Hässelby gårds bibliotek Bockarna Bruse 9:15 10:15

20/11 Tungelsta kyrka Törnrosa 9:30 10:45

21/11 Farsta bibliotek Petter och hans fyra getter 11:30 13:00

23/11 Dagbarnvårdare i Tyresö Den fula ankungen 10:00

24/11 Förskolan Skeppet Sagan om vanten 9:30

25/11 Farsta bibliotek Sagan om vanten 9:30 10:30

26/11 Nyängsvägen 21 Den fula ankungen 9:30 10:30

27/11 S:t Tomaskyrkan Törnrosa 9:30

28/11 Rosersbergs bibliotek Den fula ankungen 15:00

30/11 Tappvägens förskola Guldlock och de tre björnarna 9:45 10:45

December

1/12 Förskolan Rönnbäret Den fula ankungen 9:30

2/12 Dagbarnvårdare i Botkyrka Den fula ankungen 9:30

3/12 Trappan i Vällingby Petter och hans fyra getter 9:30 10:30

4/12 Förskolor i Botkyrka Petter och hans fyra getter 9:30 12:30

5/12 Gustavsbergs bibliotek Tre små grisar 13:30

7/12 Förskolan Lär Sagan om vanten 9:30

8/12 Ankarstockens förskola Den fula ankungen 10:00

10/12 Kils bibliotek Sagan om vanten 9:30 10:45 13:00

12/12 Qulturum Nykvarn Prinsessan på ärten 11:30

13/12 Karby Gård Guldlock och de tre björnarna 14:00

14/12 Förskolan Tingeling Den fula ankungen 9:30

15/12 Förskolan Kullerbyttan Den fula ankungen 9:15

16/12 Förskolan Pippi Långstrumpsgata 12 Guldlock och de tre björnarna 10:00

17/12 Förskolan Kullerbyttan Den fula ankungen 9:15

28/12 Södertälje bibliotek Petter och hans fyra getter 14:00