Föreställningar Vår 2017

Januari

24/1 Trappan Vällingby Bockarna Bruse 9:30 10:30

25/1 Dagbarnvårdare Botkyrka Törnrosa 9:30

28/1 Österbybruks bibliotek Den fula ankungen 14:00

Februari

2/2 Enebybergs bibliotek Sagan om pannkakan 9:30

4/2 Näsbyparks bibliotek Den fula ankungen 13:00

7/2 Trappan Vällingby Sagan om pannkakan 9:30 10:30

8/2 Danderyds bibliotek Tre små grisar 9:30

9/2 Starbo lekpark Sagan om vanten 10:00

10/2 Förskolan Rönnbäret Tre små grisar 9:30

11/2 Rosersbergs bibliotek Sagan om vanten 15:00

13/2 Djurklouvägens förskola Törnrosa 9:45

15/2 Förskolan Pippi Långstrumps gata 12 Sagan om vanten 10:00

16/2 Farsta bibliotek Bockarna Bruse 9:30 10:30

17/2 Farsta bibliotek Bockarna Bruse 9:30 10:30

18/2 Ekerö centrum bibliotek Bockarna Bruse 13:00

20/2 Södertälje förskolor Den fula ankungen 9:00 10:15

21/2 Nykvarn Qulturum Den fula ankungen 9:00 10:15

22/2 Södertälje förskolor Den fula ankungen 9:00 10:15

23/2 Södertälje förskolor Den fula ankungen 9:00 10:15

28/2 Djurö bibliotek Bockarna Bruse 10:00

Mars

1/3 Förskolan Forskaren Bockarna Bruse 9:30

2/3 Ingarö bibliotek Bockarna Bruse 10:00

3/3 Hedvig Eleonora förskolor Bockarna Bruse 9:30

4/3 Tullinge bibliotek Sagan om pannkakan 13:00

7/3 Trappan Vällingby Prinsessan på ärten 9:30 10:30

8/3 Danderyds bibliotek Törnrosa 9:30

9/3 Förskolan Blomsterängen Bockarna Bruse 10:00

10/3 Södertälje förskolor Den fula ankungen 9:00 10:15

11/3 Hallunda Folkets hus Törnrosa 15:00

13/3 Botkyrka förskolor Sagan om vanten 9:00 10:00

14/3 Botkyrka förskolor Sagan om vanten 9:30 10:30

15/3 Botkyrka förskolor Sagan om vanten 9:00 10:30

16/3 Botkyrka förskolor Sagan om vanten 9:00 10:30

17/3 Botkyrka förskolor Sagan om vanten 9:00 10:30

18/3 Gottsunda bibliotek Bockarna Bruse 13:00

20/3 Botkyrka förskolor Sagan om vanten 9:00 10:00

21/3 Fyrhuset Stavsnäs Bockarna Bruse 9:45

22/3 Hemmesta bibliotek Bockarna Bruse 9:30 10:30

23/3 Förskolan Skeppet Guldlock och de tre björnarna 9:30

24/3 Gustavsbergs bibliotek Bockarna Bruse 9:30 10:30

25/3 Uppsala stadsbibliotek Petter och hans fyra getter 14:00

29/3 Dagbarnvårdare Botkyrka Petter och hans fyra getter 9:30

30/3 Källans förskola Sagan om vanten 9:30

April

1/4 Farsta bibliotek Törnrosa 13:00

2/4 Orkesta Bygdegård Bockarna Bruse 14:00

3/4 Gribbylunds bibliotek Guldlock och de tre björnarna 9:15 10:30

4/4 Täby kyrkby bibliotek Guldlock och de tre björnarna 9:30 10:45

5/4 Näsbygårds förskola Guldlock och de tre björnarna 9:30 10:45

6/4 Skarpängs bibliotek Guldlock och de tre björnarna 9:30

7/4 Täby kyrkby Öppna förskola Bockarna Bruse 9:00

8/4 Sävja bibliotek Guldlock och de tre björnarna 13:00

10/4 Förskolan Bokkammaren Sagan om vanten 9:30 10:30

11/4 Förskolan Bokkammaren Sagan om vanten 9:30 10:30

12/4 Gränby bibliotek Bockarna Bruse 14:00

18/4 Trappan Vällingby Pomperipossa 9:30

19/4 Danderyds bibliotek Sagan om pannkakan 9:30

20/4 Förskolan Hagen Bockarna Bruse 10:00

21/4 Enskede bibliotek Bockarna Bruse 9:30 10:45

22/4 Barkarby bibliotek Tre små grisar 13:00

25/4 Dalstugans förskola Bockarna Bruse 9:30

26/4 Gubbängens bibliotek Sagan om pannkakan 9:15 10:15

27/4 Enebybergs bibliotek Sagan om pannkakan 9:30

28/4 Äppelvikstorgets förskola Petter och hans fyra getter 9:30

Maj

3/5 S:t Ansgars förskola Guldlock och de tre björnarna 9:30

5/5 Motala bibliotek Guldlock och de tre björnarna 8:00 9:00 10:00

6/5 Kallhälls bibliotek Törnrosa 14:00

9/5 Trappan Vällingby Petter och hans fyra getter 9:30

10/5 Ankarstockens förskola Bockarna Bruse 9:30

11/5 Starbo lekpark Petter och hans fyra getter 10:00

13/5 Viksjö bibliotek Törnrosa 13:00

30/5 Finnboda förskola Bockarna Bruse 9:30

31/5 Dagbarnvårdare Botkyrka Tre små grisar 9:30