Föreställningar Vår 2018

Januari

21/1 Lunda bokstation Petter och hans fyra getter 13:00

25/1 Hässelbygårds bibliotek Bockarna Bruse 9:30 10:30

27/1 Salems bibliotek Törnrosa 13:00

Februari

3/2 Knivsta bibliotek Sagan om pannkakan 11:00

6/2 Förskolan Bokkammaren Sagan om pannkakan 9:30 10:30

7/2 Förskolan Bokkammaren Sagan om pannkakan 9:30 10:30

8/2 Förskolan Rönnbäret Sagan om pannkakan 9:30

10/2 Kallhälls bibliotek Sagan om pannkakan 13:00

13/2 Förskolan Kullerbyttan Bockarna Bruse 9:00 10:00

14/2 Dagbarnvårdare i Botkyrka Bockarna Bruse 9:30

15/2 Enebybergs bibliotek Törnrosa 9:30

17/2 Degerfors Folkets Hus Petter och hans fyra getter 15:00

19/2 Lännersta skola Sagan om vanten 9:30

20/2 Spånga Folkan Petter och hans fyra getter 10:00

21/2 Sjöängens förskola Guldlock och de tre björnarna 9:30

Mars

6/3 Täby kyrkby bibliotek Törnrosa 9:30

8/3 Akademiska förskolan Nacka Bockarna Bruse 10:00

9/3 Förskolan Stjärnan Bockarna Bruse 10:00

10/3 Västerhaninge bibliotek Törnrosa 13:00

11/3 Rosersbergs bibliotek Bockarna Bruse 13:00

13/3 Trappan Vällingby Sagan om vanten 9:30 10:30

14/3 Danderyds bibliotek Prinsessan på ärten 9:30

15/3 Munsö förskola Tre små grisar 9:30 10:30

16/3 Lärkstadens förskola Bockarna Bruse 10:00

17/3 Hallunda Folkets Hus Guldlock och de tre björnarna 15:00

18/3 Orkesta Bygdegård Pomperipossa 14:00

19/3 Träkvista skola Den fula ankungen 11:30

20/3 Spånga Folkan Guldlock och de tre björnarna 10:00

21/3 Dagbarnvårdare i Botkyrka Den fula ankungen 9:30

22/3 Fältöverstens förskola Bockarna Bruse 9:30

27/3 Sjöängens förskola Den fula ankungen 10:00

28/3 Spånga Folkan Sagan om vanten 10:00

April

4/4 Djurö bibliotek Sagan om pannkakan 9:00 10:30 11:30

7/4 Farsta bibliotek Guldlock och de tre björnarna 11:30

10/4 Förskolan Talldungen Sagan om pannkakan 9:30

11/4 Gubbängens bibliotek Pomperipossa 9:15 10:15

12/4 Enebybergs bibliotek Prinsessan på ärten 9:30

13/4 Enskede bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30 10:45

14/4 Tumbascenen Sagan om pannkakan 15:00

16/4 Skarpängs bibliotek Törnrosa 9:30

17/4 Danderyds bibliotek Guldlock och de tre björnarna 9:30

18/4 S:t Ansgars förskola Sagan om vanten 9:30

19/4 Förskolan Skeppet Guldlock och de tre björnarna 9:30

20/4 Öppna förskolan Täby kyrkby Törnrosa 9:30

21/4 Viksjö bibliotek Pomperipossa 13:00

23/4 Chrysolitens förskola Petter och hans fyra getter 9:30

24/4 Spånga Folkan Törnrosa 10:00

25/4 Förskolan Västergök Sagan om vanten 9:30

26/4 Förskolan Måbär Bockarna Bruse 9:00 10:00

27/4 Förskolan Måbär Bockarna Bruse 9:00 10:00

28/4 Haninge kulturhus Bockarna Bruse 13:00

Maj

3/5 Förskolan Mässen Prinsessan på ärten 9:30

5/5 Öregrunds bibliotek Sagan om pannkakan 14:00

8/5 Trappan Vällingby Tre små grisar 9:30 10:30

9/5 Dagbarnvårdare Botkyrka Hunden Herman 9:30

12/5 Rådmansö Bygdegård Bockarna Bruse 10:00

14/5 Förskolan Svampen Bockarna Bruse 10:00

15/5 Förskolan Skeppet Den fula ankungen 9:45

16/5 Ekendals förskola Bockarna Bruse 9:30 10:30

17/5 Förskolan Rödkulla Den fula ankungen 9:30 10:30

22/5 Förskolan Bullerbyn Tre små grisar 9:30

23/5 Spånga Folkan Guldlock och de tre björnarna 10:00

24/5 Bågens förskola Den fula ankungen 9:15 10:15

25/5 Förskolan Pippi Långstrumps gata 12 Bockarna Bruse 10:00

26/5 Fagersjö parklek Guldlock och de tre björnarna 12:00

30/5 Ekuddens förskola Bockarna Bruse 15:00

Juni

9/6  Masmo föreningslokal Sagan om pannkakan 13:00

Juli