Föreställningar 2018

Januari

21/1 Lunda bokstation Petter och hans fyra getter 13:00

25/1 Hässelbygårds bibliotek Bockarna Bruse 9:30 10:30

27/1 Salems bibliotek Törnrosa 13:00

Februari

3/2 Knivsta bibliotek Sagan om pannkakan 11:00

6/2 Förskolan Bokkammaren Sagan om pannkakan 9:30 10:30

7/2 Förskolan Bokkammaren Sagan om pannkakan 9:30 10:30

8/2 Förskolan Rönnbäret Sagan om pannkakan 9:30

10/2 Kallhälls bibliotek Sagan om pannkakan 13:00

13/2 Förskolan Kullerbyttan Bockarna Bruse 9:00 10:00

14/2 Dagbarnvårdare i Botkyrka Bockarna Bruse 9:30

15/2 Enebybergs bibliotek Törnrosa 9:30

17/2 Degerfors Folkets Hus Petter och hans fyra getter 15:00

19/2 Lännersta skola Sagan om vanten 9:30

20/2 Spånga Folkan Petter och hans fyra getter 10:00

21/2 Sjöängens förskola Guldlock och de tre björnarna 9:30

Mars

6/3 Täby kyrkby bibliotek Törnrosa 9:30

8/3 Akademiska förskolan Nacka Bockarna Bruse 10:00

9/3 Förskolan Stjärnan Bockarna Bruse 10:00

10/3 Västerhaninge bibliotek Törnrosa 13:00

11/3 Rosersbergs bibliotek Bockarna Bruse 13:00

13/3 Trappan Vällingby Sagan om vanten 9:30 10:30

14/3 Danderyds bibliotek Prinsessan på ärten 9:30

15/3 Munsö förskola Tre små grisar 9:30 10:30

16/3 Lärkstadens förskola Bockarna Bruse 10:00

17/3 Hallunda Folkets Hus Guldlock och de tre björnarna 15:00

18/3 Orkesta Bygdegård Pomperipossa 14:00

19/3 Träkvista skola Den fula ankungen 11:30

20/3 Spånga Folkan Guldlock och de tre björnarna 10:00

21/3 Dagbarnvårdare i Botkyrka Den fula ankungen 9:30

22/3 Fältöverstens förskola Bockarna Bruse 9:30

27/3 Sjöängens förskola Den fula ankungen 10:00

28/3 Spånga Folkan Sagan om vanten 10:00

April

4/4 Djurö bibliotek Sagan om pannkakan 9:00 10:30 11:30

7/4 Farsta bibliotek Guldlock och de tre björnarna 11:30

10/4 Förskolan Talldungen Sagan om pannkakan 9:30

11/4 Gubbängens bibliotek Pomperipossa 9:15 10:15

12/4 Enebybergs bibliotek Prinsessan på ärten 9:30

13/4 Enskede bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30 10:45

14/4 Tumbascenen Sagan om pannkakan 15:00

16/4 Skarpängs bibliotek Törnrosa 9:30

17/4 Danderyds bibliotek Guldlock och de tre björnarna 9:30

18/4 S:t Ansgars förskola Sagan om vanten 9:30

19/4 Förskolan Skeppet Guldlock och de tre björnarna 9:30

20/4 Öppna förskolan Täby kyrkby Törnrosa 9:30

21/4 Viksjö bibliotek Pomperipossa 13:00

23/4 Chrysolitens förskola Petter och hans fyra getter 9:30

24/4 Spånga Folkan Törnrosa 10:00

25/4 Förskolan Västergök Sagan om vanten 9:30

26/4 Förskolan Måbär Bockarna Bruse 9:00 10:00

27/4 Förskolan Måbär Bockarna Bruse 9:00 10:00

28/4 Haninge kulturhus Bockarna Bruse 13:00

Maj

3/5 Förskolan Mässen Prinsessan på ärten 9:30

5/5 Öregrunds bibliotek Sagan om pannkakan 14:00

8/5 Trappan Vällingby Tre små grisar 9:30 10:30

9/5 Dagbarnvårdare Botkyrka Hunden Herman 9:30

12/5 Rådmansö Bygdegård Bockarna Bruse 10:00

14/5 Förskolan Svampen Bockarna Bruse 10:00

15/5 Förskolan Skeppet Den fula ankungen 9:45

16/5 Ekendals förskola Bockarna Bruse 9:30 10:30

17/5 Förskolan Rödkulla Den fula ankungen 9:30 10:30

22/5 Förskolan Bullerbyn Tre små grisar 9:30

23/5 Spånga Folkan Guldlock och de tre björnarna 10:00

24/5 Bågens förskola Den fula ankungen 9:15 10:15

25/5 Förskolan Pippi Långstrumps gata 12 Bockarna Bruse 10:00

26/5 Fagersjö parklek Guldlock och de tre björnarna 12:00

30/5 Ekuddens förskola Bockarna Bruse 15:00

Juni

9/6  Masmo föreningslokal Sagan om pannkakan 13:00

Juli

Augusti

September

1/9 Herresta bibliotek Sagan om pannkakan 13:00

7/9 Ljusterö skola Törnrosa 9:30 10:30

9/9 Rosersbergs bibliotek Törnrosa 13:00

10/9 Runmarö förskola/skola Sagan om vanten 9:00

11/9 Fågelviks förskola Bockarna Bruse 9:30 10:30

12/9 Dagbarnvårdare i Botkyrka Tre små grisar 9:30

13/9 Svartsö förskola/skola Sagan om vanten 9:00

14/9 Möja förskola/skola Sagan om vanten 10:00

15/9 Tumbascenen Den fula ankungen 15:00

18/9 Förskolor i Norrtälje Sagan om pannkakan 9:30 12:30

19/9 Förskolor i Norrtälje Sagan om pannkakan 9:30 12:30

20/9 Förskolan Liten blir stor Sagan om pannkakan 10:00

22/9 Hallunda Folkets Hus Sagan om vanten 15:00

25/9 Bokbussen Norrtälje Sagan om pannkakan 9:00 11:00

26/9 Bokbussen Norrtälje Sagan om pannkakan 9:00 10:00

27/9 Bokbussen Norrtälje Sagan om pannkakan 9:00 10:30 13:00

28/9 Spånga Folkan Bockarna Bruse 10:00

Oktober

1/10 Utö förskola Sagan om pannkakan 10:00

2/10 Muskö förskola Sagan om pannkakan 9:30

3/10 Spånga Folkan Törnrosa 10:00

4/10 Dalarö förskola Sagan om pannkakan 9:30 10:30

6/10 Brantings bibliotek Sagan om pannkakan 12:30

7/10 Lunda bokstation Sagan om pannkakan 13:00

9/10 Trappan Vällingby Sagan om pannkakan 9:30 10:30

10/10 Dagbarnvårdare i Botkyrka Prinsessan på ärten 9:30

11/10 Enebybergs bibliotek Guldlock och de tre björnarna 9:30

13/10 Hagsätra bibliotek Sagan om pannkakan 13:00

15/10 Förskolor i Degerfors Bockarna Bruse 9:00 10:00

16/10 Förskolor i Degerfors Bockarna Bruse 9:00 10:00

17/10 Förskolor i Degerfors Bockarna Bruse 9:00 10:00

18/10 Förskolor i Degerfors Bockarna Bruse 8:30 10:00

19/10 Förskolor i Degerfors Bockarna Bruse 8:30 10:00

22/10 Marabouparken Konsthall Petter och hans fyra getter 10:00

23/10 Östermalms bibliotek Sagan om pannkakan 9:30 10:30

24/10 Montessoriförskolan Timotej Törnrosa 9:30

25/10 Förskolan Forskaren Sagan om vanten 9:30

26/10 Berga teater Sagan om vanten 9:30 10:30

27/10 Ekerö centrum bibliotek Sagan om pannkakan 13:00

28/10 Orkesta Bygdegård Tre små grisar 14:00

29/10 Saga salongen Torshälla Petter och hans fyra getter 10:00

30/10 Saga salongen Torshälla Tre små grisar 10:00

November

1/11 Tessinparkens parklek Sagan om pannkakan 16:00

5/11 Sköndals bibliotek Tre små grisar 9:30 10:30

6/11 Lagersbergs bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30

7/11 Förskolan Västergök Guldlock och de tre björnarna 9:30

8/11 Förskolan Aprikosen Petter och hans fyra getter 10:00

9/11 Spånga Folkan Tre små grisar 10:00

11/11 Stenhamra bibliotek Guldlock och de tre björnarna 14:00

13/11 Trappan Vällingby Bockarna Bruse 9:30 10:30

14/11 Spånga Folkan Den fula ankungen 10:00

15/11 Föräldrakooperativet Rönnbäret Den fula ankungen 9:30

16/11 Förskolan Skeppet Bockarna Bruse 9:30

17/11 Sankta Maria kyrka Bockarna Bruse 10:00

19/11 Förskolor i Botkyrka Bockarna Bruse 9:30 10:30

20/11 Förskolor i Botkyrka Bockarna Bruse 9:30 10:30

21/11 Förskolor i Botkyrka Bockarna Bruse 9:30 10:30

22/11 Förskolor i Botkyrka Bockarna Bruse 9:30 10:30

23/11 Förskolor i Botkyrka Bockarna Bruse 9:30 10:30

24/11 Jakobsbergs bibliotek Bockarna Bruse 14:00

26/11 Marabouparken Konsthall Törnrosa 10:00

27/11 Djursholms bibliotek Den fula ankungen 10:00

28/11 S:t Ansgars förskola Bockarna Bruse 9:30

29/11 Förskolan Bullerbyn Sagan om vanten 9:30

30/11 Spånga Folkan Den fula ankungen 10:00

December

3/12 Förskolan Styrmansgatan 14 Bockarna Bruse 9:30

4/12 Krokodilens Montessoriförskola Sagan om vanten 10:00

5/12 Dagbarnvårdare i Botkyrka Sagan om pannkakan 9:30

6/12 Enebybergs bibliotek Guldlock och de tre björnarna 9:30

7/12 Björkbackens förskola Den fula ankungen 10:00

10/12 Förskolor i Botkyrka Bockarna Bruse 9:00 10:00

11/12 Förskolan Korpen Bockarna Bruse 9:30

17/12 Förskolor i Botkyrka Bockarna Bruse 9:30 10:30

18/12 Förskolan Blomsterängen Petter och hans fyra getter 10:00

19/12 Förskolor i Botkyrka Bockarna Bruse 9:30 10:30

20/12 Förskolor i Botkyrka Bockarna Bruse 10:00