Föreställningar 2017

Föreställningar 2017

Januari

24/1 Trappan Vällingby Bockarna Bruse 9:30 10:30

25/1 Dagbarnvårdare Botkyrka Törnrosa 9:30

28/1 Österbybruks bibliotek Den fula ankungen 14:00

Februari

2/2 Enebybergs bibliotek Sagan om pannkakan 9:30

4/2 Näsbyparks bibliotek Den fula ankungen 13:00

7/2 Trappan Vällingby Sagan om pannkakan 9:30 10:30

8/2 Danderyds bibliotek Tre små grisar 9:30

9/2 Starbo lekpark Sagan om vanten 10:00

10/2 Förskolan Rönnbäret Tre små grisar 9:30

11/2 Rosersbergs bibliotek Sagan om vanten 15:00

13/2 Djurklouvägens förskola Törnrosa 9:45

15/2 Förskolan Pippi Långstrumps gata 12 Sagan om vanten 10:00

16/2 Farsta bibliotek Bockarna Bruse 9:30 10:30

17/2 Farsta bibliotek Bockarna Bruse 9:30 10:30

18/2 Ekerö centrum bibliotek Bockarna Bruse 13:00

20/2 Södertälje förskolor Den fula ankungen 9:00 10:15

21/2 Nykvarn Qulturum Den fula ankungen 9:00 10:15

22/2 Södertälje förskolor Den fula ankungen 9:00 10:15

23/2 Södertälje förskolor Den fula ankungen 9:00 10:15

28/2 Djurö bibliotek Bockarna Bruse 10:00

Mars

1/3 Förskolan Forskaren Bockarna Bruse 9:30

2/3 Ingarö bibliotek Bockarna Bruse 10:00

3/3 Hedvig Eleonora förskolor Bockarna Bruse 9:30

4/3 Tullinge bibliotek Sagan om pannkakan 13:00

7/3 Trappan Vällingby Prinsessan på ärten 9:30 10:30

8/3 Danderyds bibliotek Törnrosa 9:30

9/3 Förskolan Blomsterängen Bockarna Bruse 10:00

10/3 Södertälje förskolor Den fula ankungen 9:00 10:15

11/3 Hallunda Folkets hus Törnrosa 15:00

13/3 Botkyrka förskolor Sagan om vanten 9:00 10:00

14/3 Botkyrka förskolor Sagan om vanten 9:30 10:30

15/3 Botkyrka förskolor Sagan om vanten 9:00 10:30

16/3 Botkyrka förskolor Sagan om vanten 9:00 10:30

17/3 Botkyrka förskolor Sagan om vanten 9:00 10:30

18/3 Gottsunda bibliotek Bockarna Bruse 13:00

20/3 Botkyrka förskolor Sagan om vanten 9:00 10:00

21/3 Fyrhuset Stavsnäs Bockarna Bruse 9:45

22/3 Hemmesta bibliotek Bockarna Bruse 9:30 10:30

23/3 Förskolan Skeppet Guldlock och de tre björnarna 9:30

24/3 Gustavsbergs bibliotek Bockarna Bruse 9:30 10:30

25/3 Uppsala stadsbibliotek Petter och hans fyra getter 14:00

29/3 Dagbarnvårdare Botkyrka Petter och hans fyra getter 9:30

30/3 Källans förskola Sagan om vanten 9:30

April

1/4 Farsta bibliotek Törnrosa 13:00

2/4 Orkesta Bygdegård Bockarna Bruse 14:00

3/4 Gribbylunds bibliotek Guldlock och de tre björnarna 9:15 10:30

4/4 Täby kyrkby bibliotek Guldlock och de tre björnarna 9:30 10:45

5/4 Näsbygårds förskola Guldlock och de tre björnarna 9:30 10:45

6/4 Skarpängs bibliotek Guldlock och de tre björnarna 9:30

7/4 Täby kyrkby Öppna förskola Bockarna Bruse 9:00

8/4 Sävja bibliotek Guldlock och de tre björnarna 13:00

10/4 Förskolan Bokkammaren Sagan om vanten 9:30 10:30

11/4 Förskolan Bokkammaren Sagan om vanten 9:30 10:30

12/4 Gränby bibliotek Bockarna Bruse 14:00

18/4 Trappan Vällingby Pomperipossa 9:30

19/4 Danderyds bibliotek Sagan om pannkakan 9:30

20/4 Förskolan Hagen Bockarna Bruse 10:00

21/4 Enskede bibliotek Bockarna Bruse 9:30 10:45

22/4 Barkarby bibliotek Tre små grisar 13:00

25/4 Dalstugans förskola Bockarna Bruse 9:30

26/4 Gubbängens bibliotek Sagan om pannkakan 9:15 10:15

27/4 Enebybergs bibliotek Sagan om pannkakan 9:30

28/4 Äppelvikstorgets förskola Petter och hans fyra getter 9:30

Maj

3/5 S:t Ansgars förskola Guldlock och de tre björnarna 9:30

5/5 Motala bibliotek Guldlock och de tre björnarna 8:00 9:00 10:00

6/5 Kallhälls bibliotek Törnrosa 14:00

9/5 Trappan Vällingby Petter och hans fyra getter 9:30

10/5 Ankarstockens förskola Bockarna Bruse 9:30

11/5 Starbo lekpark Petter och hans fyra getter 10:00

13/5 Viksjö bibliotek Törnrosa 13:00

30/5 Finnboda förskola Bockarna Bruse 9:30

31/5 Dagbarnvårdare Botkyrka Tre små grisar 9:30

Juni

Juli

Augusti

September

6/9 Dagbarnvårdare Botkyrka Guldlock och de tre björnarna 9:30

12/9 Trappan Vällingby Törnrosa 9:30

13/9 Danderyds bibliotek Sagan om vanten 9:30

14/9 Förskolan Mässen Sagan om pannkakan 9:30

16/9 Herresta bibliotek Petter och hans fyra getter 13:00

17/9 Rosersbergs bibliotek Sagan om pannkakan 12:30

17/9 Lunda bokstation Sagan om vanten 16:30

18/9 Södertälje förskolor Bockarna Bruse 9:00 10:15

19/9 Södertälje förskolor Bockarna Bruse 9:00 10:15

20/9  Södertälje förskolor Bockarna Bruse 9:00 10:15

21/9 Nykvarn Qulturum Bockarna Bruse 9:00 10:15

22/9 Södertälje förskolor Bockarna Bruse 9:00 10:15

23/9 Torshälla bibliotek Bockarna Bruse 11:00

27/9 Danderyds bibliotek Bockarna Bruse 9:30

30/9 Viksjö bibliotek Bockarna Bruse 13:00

Oktober

2/10 Södertälje förskolor Bockarna Bruse 9:00 10:15

3/10 Södertälje förskolor Bockarna Bruse 9:00 10:15

4/10 Södertälje förskolor Bockarna Bruse 9:00 10:15

5/10 Spånga Folkan Sagan om pannkakan 10:00

7/10 Brantingsbiblioteket Guldlock och de tre björnarna 12:00

8/10 Magasinet i Segeltorp Guldlock och de tre björnarna 11:00 13:00

9/10 Södertälje förskolor Bockarna Bruse 9:00 10:15

10/10 Södertälje förskolor Bockarna Bruse 9:00 10:15

11/10 Gubbängens bibliotek Bockarna Bruse 9:15 10:15

12/10 Trappan Vällingby Guldlock och de tre björnarna 9:30 10:30

14/10 Hallunda Folkets Hus Bockarna Bruse 15:00

15/10 Stenhamra bibliotek Petter och hans fyra getter 14:00

16/10 Källans förskola Tre små grisar 9:30

17/10 Djursholms bibliotek Sagan om pannkakan 10:00

18/10 Danderyds bibliotek Petter och hans fyra getter 9:30

19/10 Orminge bibliotek Bockarna Bruse 9:30 10:30

20/10 Förskolan Timotej Sagan om pannkakan 9:30

21/10 Tumbascenen Petter och hans fyra getter 15:00

22/10 Brogårdens bygdegård Bockarna Bruse 13:00

24/10 Gribbylunds bibliotek Tre små grisar 9:30 10:45

25/10 Näsbygårds förskola Tre små grisar 9:30 10:45

26/10 Skarpängs bibliotek Tre små grisar 9:30 10:45

27/10 Öppna förskolan i Täby kyrkby Tre små grisar 9:00 10:15

28/10 Ekerö centrum bibliotek Tre små grisar 13:00

November

2/11 Tullinge bibliotek Bockarna Bruse 10:00

8/11 Dagbarnvårdare Botkyrka Pomperipossa 9:30

9/11 Föräldrakooperativet Rönnbäret Guldlock och de tre björnarna 9:30

11/11 Köpings teaterförening Törnrosa 11:00

12/11 Farsta bibliotek Sagan om pannkakan 11:30

14/11 Djursholms bibliotek Pomperipossa 10:00

15/11 Danderyds bibliotek Guldlock och de tre björnarna 9:30

17/11 Enskede bibliotek Sagan om pannkakan 9:30 10:45

18/11 Mariefreds bibliotek Tre små grisar 15:00

19/11 Orkesta Bygdegård Törnrosa 14:00

21/11 Östermalms bibliotek Törnrosa 9:30 10:30

22/11 Förskolan Skeppet Petter och hans fyra getter 9:30

23/11 Enebybergs bibliotek Den fula ankungen 9:30

25/11 Barkarby bibliotek Sagan om vanten 13:00

27/11 Krokodilens och Tolvans förskola Den fula ankungen 9:30

28/11 Täby kyrkby bibliotek Tre små grisar 9:30 10:45

29/11 Förskolan Äppelvikstorget Pomperipossa 9:30

30/11 Spånga Folkan Pomperipossa 10:00

December

2/12 Hagsätra bibliotek Guldlock och de tre björnarna 13:00

6/12 Dagbarnvårdare Botkyrka Sagan om vanten 9:30

9/12 Kallhälls bibliotek Guldlock och de tre björnarna 14:00